Нагородження премією «Комікс 2021 року» імені Леоніда Перфецького

До Дня українського коміксу 23 лютого Бюро досліджень історії спеціальних служб спільно з Клубом RAINSHOUSE, Інститутом національного розвитку, виданням «Новини Країни плюс», товариством «Просвіта» імені Тараса Шевченка та Спілкою Української Молоді презентувало цьогорічну премію імені Леоніда Перфецького «Комікс 2021 року».

Колегія громадських організацій Премії присудила перше місце у номінації «Кращий український комікс 2021 року» коміксу «ТАТО. Кузня зброї» Сашка Ком’яхова. Переможець отримав ₴10.000, бронзове погруддя Леоніда Перфецького та диплом лауреата. Автор коміксу-переможця повністю пожертвував всі отримані ним кошти на користь фонду «Повернись живим» та на потреби 1-шої окремої штурмової роти ДУК ПС.

Ще чотири комікси розділили між собою 2-5 місця та отримали відзнаку-медаль та по ₴1.000.

Ними стали:
2. «Володарі часу», Пархоменко Олександр;
3. «Фаетон. Том 3: Дрімгакери», Марія Ланцута;
4. «Герой горобець. Банди Нью-Йорка», Роман Крижанівський;
5. «Звідки походить назва м. Коломия», Наталія Довганюк та учні школи.

У зв’язку із загрозливим періодом, Колегія прийняла рішення про скасування цього року публічного вручення премії.

Нагадуємо, що Премія «Комікс року» імені Леоніда Перфецького є щорічною недержавною нагородою, ініційованою клубом RAINSHOUSE на волонтерських засадах.

Тривалий час ім’я Леоніда Перфецького було відоме лише в мистецькому середовищі та колах осіб, дотичних до національно-визвольної справи. Але минулого року, коли річниця народження знакового українського художника була внесена до державного переліку пам’ятних дат та ювілеїв, ми вирішили відзначати його день народження щороку як День українського коміксу. Це не тільки гідне вшанування пам’яті Леоніда Перфецького, але й належна відповідь на закиди антиукраїнських сил, які повсякчас намагаються облити брудом імена героїв національно-визвольних змагань. Тож, найкраща відповідь на ці закиди – пам’ятати й вшановувати українську героїку!

Директор Інституту національного розвитку Микола Кравченко.
Виступ членів Колегії

З нагоди свята було презентовано дві раніше невідомі картини Леоніда Перфецького – «Поцілунок смерті, 1919 рік, червень» та «Армія 1922» (ймовірно, що тут зображений перехід української армії за р.Збруч). Ці роботи були віднайдені та ідентифіковані у Польщі, а згодом повернуті до України.

Леонід Перфецький – художник-баталіст, борець за незалежність України у ХХ столітті та автор одного з перших українських коміксів під назвою «Україна в боротьбі». День його народження – 23 лютого – щорічно відзначається як «День Українського Коміксу».

Чому важливі комікси та як за допомогою коміксів спецслужби привертали до себе маси? Про це у нашому матеріалі до Дня українського коміксу у 2020 році:

https://bdis.org.ua/news/2021/02/komiks-ta-informatsiina-bezpeka-ukrainy/

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , .

Залишити відповідь