Український комікс і Премія імені Леоніда Перфецького

Бюро підтримує український комікс!

Бюро вже загадувало про важливість підтримки та заохочення не просто традиційного книговидавництва, але таких його популярних форм як комік. І мова не просто про розвиток книгодрукування, але забезпечення інформаційної безпеки України. Зокрема, на Дні українського коміксу 23 лютого 2021 року ми виступали з обґрунтуванням важливості коміксів як інструментів виховання молоді, позитивного впливу на них та поширення чітких ідей.

Комікс є чи не найкращою формою друкованої подачі інформації для дітей та юнацтва. У ньому проза поєднується з постійним графічним супроводом, котрий підсилює співпереживання читача та його уяву. Звісно, що навіть така специфічна тема, як розвідувальна діяльність держави, теж знайшла своє місце в коміксах і хвилює уяву читачів не однієї країни. А це не лише радість поціновувачів жанру, але й увага істориків та інших спеціалістів. Адже книгодрукування є водночас і засобом пропаганди/контрпропаганди, і виховання, і відображенням особливостей сучасного суспільства.

Приміром, ми вже робили детальні огляди на такі комікси як «Вбивства з наказу КГБ» (про організацію СРСР вбивств українських політиків закордоном) та «Наразі непогано» (про повоєнну боротьбу чехів проти більшовиків).

Тому БДІСС з радістю долучається до роботи у Колегії громадських діячів у рамках Премії імені Леоніда Перфецького «Комікс 2021 року». Експерти Бюро долучаться до визначення п’яти кращих українських коміксів 2021 року та одного найкращого, котрий і здобуде премію.

Деталі про «Комікс 2021 року» читайте на сайті Премії: perfecky-award.rainshouse.com

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , , .

Залишити відповідь