СБУ

У Києві СБУ затримала агента РФ

За завданням ворожих спецслужб, агент збирав інформацію про українських військовослужбовців.

Про це повідомляє Прес-служба СБУ.

СБУ викрила чергового агента РФ у столиці України. За даними слідства, його завербувало так зване «МДБ ДНР», яке контролюється російськими спецслужбами.

Встановлено, що у поле зору представників країни-агресора потрапив громадянин України під час відвідування родичів на окупованій Донеччині.

За завданням ворога, агент збирав інформацію про військовослужбовців силових структур України, у тому числі СБУ. Серед іншого, ворога цікавили контррозвідувальні заходи із протидії спецслужбам РФ.

Зловмисник мав передавати отримані відомості під час особистих зустрічей з кураторами на території ОРДЛО або через технічні канали зв’язку.

Співробітники СБУ затримали ворожого агента у Києві.

Фото СБУ

У межах кримінального провадження, розпочатого слідчими СБУ за ч. 2  ст. 258 (терористичний акт) та ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації) Кримінального кодексу України, тривають слідчі дії.

Наразі затриманому суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.


БДІСС закликає громадян України не відвідувати Російську Федерацію, окупований Крим та ОРДЛО. Наслідками таких подорожей можуть бути затримання та ув’язнення силовиками РФ або примус до негласної співпраці (шляхом шантажу та залякування).

Нагадуємо, що співпраця з ворогом кваліфікується як державна зрада (ч.1, ст. 111 ККУ) і карається позбавленням волі на строк 12-15 років з можливістю конфіскації майна.

Зверніть увагу! Громадянин України звільняється від кримінальної відповідальності (ч. 2, ст. 111 ККУ), якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримане завдання.

Якщо ви стали жертвою спецслужб іноземної держави; вам запропоновано збирати відомості про Збройні сили України, пересування українських військ, відомості про інші силові структури чи органи влади України; відомості про інфраструктуру України, наукові та технічні розробки тощо; якщо вам запропонована співучасть в організації терористичного акту чи диверсії; якщо вам запропонована інша участь у проведенні підривної діяльності проти України – невідкладно зверніться до Служби безпеки України (0 800 501 482) чи Національної поліції (102 або 0 800 500 202).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , .

Leave a Reply