СЗРУ відкрила меморіальну дошку розвіднику УНР Миколі Красовському

Дошку відкрили на фасаді будинку у Києві по вул. Ярославів Вал, 21/20а

Про це повідомляє СЗР України.

Меморіальну дошку видатному розвіднику доби УНР полковнику Миколі Красовському відкрила Служба зовнішньої  розвідки України 26 січня в центрі Києва по вул. Ярославів Вал, 21/20а, де Красовський мешкав на початку 1900-х років. Подія відбулася з нагоди відзначення Дня зовнішньої розвідки України (24 січня).

Ми зміцнюємо ландшафт національної пам’яті і вшановуємо наших національних героїв –  тих, хто боровся за здобуття Україною незалежності, хто поліг за Україну, хто, на жаль, упродовж багатьох десятиліть був забутий і замовчуваний.

голова «Всеукраїнської ради ветеранів зовнішньої розвідки» Дмитро Захараш.

У період Російської Імперії Красовський був одним з найкращих розшуковців Києва, за Української Народної Республіки був начальником карно-розшукового відділу у Міністерстві внутрішніх справ, згодом очолив “Інформаційне бюро” Розвідочної управи Генерального штабу Армії УНР. На чолі головного органу розвідки Збройних сил республіки він особисто розробив низку нормативних документів, що стали основою діяльності національних розвідки і контррозвідки, налагодив здобування важливої розвідувальної інформації. Розвідувальною роботою займався і після еміграції українського уряду до Польщі.

В урочистостях взяли участь представники СЗРУ, громадської організації “Всеукраїнська рада ветеранів зовнішньої розвідки”, Українського інституту національної пам’яті, викладачі й учні підшефного ліцею-інтернату № 23 “Кадетський корпус” імені Володимира Великого, громадські активісти.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , , .

Leave a Reply