Верховна Рада почала створення в Бюро економічної безпеки

СБУ залишили можливість проводити контррозвідувальну діяльність у сфері економіки

Про це повідомляє Investory News.

Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики затвердив і передав ВРУ на розгляд у другому читанні варіант законопроекту про створення Бюро економічної безпеки (БЕБ).

Конкурсна комісія, яка буде приймати рішення про призначення начальника БЕБ складатиметься із дев’яти осіб: 3 від Ради національної безпеки та оборони, 3 від Верховної Ради та 3 від Кабінету міністрів.

Директором БЕБ може бути громадянин України не молодше 35 років, який має вищу юридичну та/або вищу економічну освіту, зі стажем роботи за фахом не менше 10 років і досвідом на керівних посадах в органах влади, підприємствах, установах і організаціях не менше 5 років.

У комітеті не підтримали пропозицію про створення в БЕБ Центру компетенції або тренінгового центру, а також обов’язкове проходження поліграфа для охочих працювати в БЕБ.

Також планується забрати в СБУ функції розслідування економічних злочинів, але залишити можливість проводити контррозвідувальну діяльність у сфері економіки.

Як відомо, 3 вересня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект, яким створюється Бюро економічної безпеки, що буде здійснювати заходи щодо запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття злочинів у сфері формування і використання фінансових ресурсів держави.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , .

Leave a Reply