Чи втручалась РФ у Brexit?

Доповідь парламентського комітету з розвідки та безпеки про втручання РФ у політику Великої Британії.

Про це пише The Guardian.

Британський уряд звинувачують у пасивності та спробах замовчати спроби РФ вплинути на голосування. У свою чергу, профільний комітет у своїй доповіді стверджує, що ефективне розслідування можливого втручання було практично неможливим. В першу чергу через те, що ніхто і не намагався розпочинати розслідування. Не було навіть реакції на неприховані спроби ЗМІ РФ вплинути на громадську думку в Британії щодо референдуму 2016. Така ж ситуація з референдумом про вихід з королівства Шотландії 2014 року.

Якщо вплив на сам процес голосування і був — він був мінімальним через те, що голосування в Британії завжди «паперове» і хакерські атаки не можуть мати значного впливу на процес.

Окремою загрозою в рамках впливу РФ зазначається олігархічна та бізнесова еміграція, котра встигла вкорінитись в країні та стати повноцінним агентом впливу використовуючи свої величезні статки. Іммігранти займались лобіюванням, відбілюванням іміджу РФ, корупційним впливом на чиновників тощо.

На цьому фоні лунають звинувачення в бік британських спецслужб у зменшенні пильності у протиборстві з РФ, що призвело до утворення численних можливостей для імплементації агентів впливу в британське суспільство та вищі кола.

Також, доповідь акцентує увагу на розробку нового законодавства, котре б краще регулювало діяльність розвідувальних та контррозвідувальних органів держави, цим самим адаптуючи їх діяльність до сучасних вимог. Сюди ж додано антикорупційне законодавство, яке багаті іммігранти з РФ справно обходять та закони, які регламентують роботу з персональними даними на комп’ютерах. То ж, всі ці існуючі антикорупційні норми та норми кібербезпеки визнані застарілими.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , , .

Leave a Reply