В Дрездені відремонтують підвали Штазі

Підвали меморіального комплексу на Баутцнерштрассе в Дрездені, що використовувалися спецслужбами в якості в’язниці буде відремонтовано.

Повідомляє MDR.

Меморіальний комплекс отримає фінансування в розмірі одного мільйона євро. Це дозволить відремонтувати та зберегти в якості пам’ятника так званий Fuchsbau – підвал, який секретні служби використовували після Другої світової війни в якості в’язниці. Таке оголошення зробило Державне міністерство науки, культури і туризму.

В саксонських меморіалах ми хочемо згадати диктатури 20-го століття на німецькій землі і переконатися, що жахливі страждання, які принесли ці системи правління, не забуті.

Барбара Клепш, міністр культури Саксонії

В 1953 році Міністерство державної безпеки (Штазі) розмістило в комплексі будівель на Баутцнерштрассе свій районний штаб. В його підвалах ув’язнених закривали у вологих камерах в нелюдських умовах без природного освітлення.

5 грудня 1989 року жителі Дрездена мирно зайняли штаб-квартири й тим самим припинили там роботу Держбезпеки. Сьогодні будівля є меморіальним комплексом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged .

Leave a Reply