Кібербезпека-2020 від СБУ

СБУ звітує про успіхи кіберзахисту за перше півріччя 2020 року.

Про це повідомляє Прес-служба СБУ.

СБУ заявляє про нейтралізацію більше 300 кібератак на об’єкти критичної інфраструктури за перше півріччя, до котрих були причетні близько 20 хакерських угрупувань. Повідомляється, що значною частиною хакерів оперували спецслужби РФ.

Також СБУ заблоковано масштабний механізм фінансування терористичної організації «ЛНР» через системи електронних платежів. ФСБ РФ створила псевдофінансову установу «Перший комерційний центр». Ця структура забезпечувала проведення в ОРЛО операцій з поповнення та зняття коштів з банківських платіжних карт України та РФ, валютно-обмінних операцій, грошових переказів через міжнародні платіжні системи, обіг електронних коштів у заборонених Україною ресурсах.

Також було заблоковано діяльність групи мешканців Києва та Житомира. За допомогою програмного забезпечення вони здійснювали підміну номерів і видавали міжнародний трафік псевдооператорів «Фенікс» і «Лугаком» з території так званих «Л/ДНР» і РФ за місцеві телефонні розмови українських абонентів.

З настанням карантину СБУ запобігла розсилці листів на тему COVID-19 начебто від імені Центру громадського здоров’я МОЗ України.

СБУ спільно з Державною податковою службою заблокувала податкову схему, котра щомісяця завдавала збитки державі на 2 мільярди гривень.

СБУ викрито та припинено 219 фактів незаконного використання електронних платіжних систем, систем розрахунків, «криптовалют» і «криптовалютних технологій».

За перше півріччя СБУ припинила діяльність 2,7 тис. спільнот у соцмережах, 375 веб-ресурсів, 431 інтернет-агітатора і 10 ботоферм, які поширювали дезінформацію та ворожу пропаганду.

Також СБУ заявляє про позитивні наслідки пролобійованого подовження заборони «ВКонтакте» і «Одноклассники», а також продуктів «Яндекс», «Mail.ru», «Доктор Веб», «Касперский», «1С», «Парус», котрі давали змогу ворогу отримувати доступ до українських комерційних та приватних систем.

Загалом, за лінією кібербезпеки СБУ було розпочато 295 кримінальних проваджень, а 17 злочинців притягнуто до відповідальності.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and tap on selected text.

Tagged , , , .

Leave a Reply