Членів Сенату перевіряють на зв’язки зі Штазі

Перед призначенням не всіх червоно-червоних-зелених секретарів Берліну та їх державних секретарів перевірили на превірили на предмет співпраці зі Штазі. Це випливає з відповіді канцеляріїї Сенату на запит члена Вільної Демократичної партії (ВДП) Марселя Люте.

Повідомляє RTL.de.

Членам уряду, яких раніше вже перевіряли органи архівів Штазі під час перебування на іншій державній чи політичній посаді, не обов’язково проходити перевірку ще раз. В деяких випадках перевірку починали, але згодом згортали. Крім того, деякі сенатори і статс-секретарі не могли працювати на Міністерство державної безпеки через свій вік.

Люте виразив здивування, що не всі члени уряду були перевірені на причетність до Штазі. Зрештою, в документах можна знайти нову інформацію.

Політик з ВДП також послався на резолюцію Палати представників від березня 2017 року, в якій Парламент закликав Сенат “продовжувати перевіряти своїх членів і статс-секретарів на предмет постійної чи неофіційної роботи в Міністерстві державної безпеки / Управління національної безпеки”.

В березні 2017 року на запит ВДП канцелярія Сенату оголосила, що перевірку всіх сенаторів, призначених мером Берліна завершено. Нічого доказів співпраці не виявлено. Те ж саме стосується і статс-секретарів. Отож склалося враження, що всіх членів уряду перевірили ще на початку законодавчого періоду 2016 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , .

Leave a Reply