СБУ оновила кіберзахист

Ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки Служби безпеки України вводить в дію оновлену версію національної платформи Malware Information Sharing Platform «Ukrainian Advantage» (MISP-UA) для ефективної протидії кіберзагрозам і обміну даними щодо ризиків.

Про це повідомляє Прес-центр СБУ.

Ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки Служби безпеки України вводить в дію оновлену версію національної платформи Malware Information Sharing Platform «Ukrainian Advantage» (MISP-UA) для більш ефективної протидії кіберзагрозам і обміну даними щодо ризиків.

MISP-UA — це платформа, яка в режимі реального часу забезпечує обмін даними про кіберризики, атаки та інциденти на об’єктах критичної інфраструктури, установах і підприємствах, державних електронних інформаційних ресурсах.

На платформі MISP-UA вже зареєстровано понад 300 користувачів, серед яких державні і приватні юридичні особи. Вони надають відомості про ознаки можливого ураження технологічних і комунікаційних систем. Ця співпраця дозволяє кіберфахівцям Служби передбачати шляхи атак, потенційні загрози та інструменти їх нейтралізації.

Впровадження MISP-UA розпочалось у 2018 році з використанням закордонного досвіду, як повідомляє Служба.

Підключитись до оновленої платформи MISP-UA можливо за посиланням https://misp.gov.ua.

СБУ зазначає, що підключення можливе також і для фізичних осіб. Опрацювання заявки та саме підключення здійснює Департамент контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ. Угода передбачає співпрацю користувача з СБУ у вигляді обміну інформацією: користувач надає інформацію про вразливості своїх систем та атаки на них, а СБУ попереджає про кібератаки та забезпечує обмін інформацією про усунення вразливостей систем користувачів.

Ця співпраця здійснюється виключно на безоплатній основі, а сама угода не передбачає надання СБУ прямого доступу до систем користувачів.

Зображення із сайту https://ssu.gov.ua/

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , , .

Leave a Reply