Президент Трамп і ЦРУ. (Фотоілюстрація: Yahoo News; фотографії: AP (3), Getty Images)

Трамп таємно розширив кіберможливості ЦРУ

У 2018 році Президент США таємно розширив повноваження ЦРУ у сфері здійснення кібератак та інших заходів в кіберпросторі.

Повідомляє Yahoo!news з посиланням на власні джерела.

Як повідомляє анонімне джерело, яке назване колишнім американським урядовцем (чи такою групою), раніше ЦРУ було значно обмежене попередніми президентськими адміністраціями у веденні операцій в кіберпросторі і для таких операцій санкції доводилось чекати місяцями, а тепер не більше тижня. Тепер схвалення Білого Дому не потрібне. Також спрощене надання дозволу на проведення кібероперації проти медіа, благодійних організацій, релігійних установ, підприємств чи фізичних осіб, що працюють на ворожі спецслужби. Раніше цьому перешкоджала колосальна бюрократична тяганина.

Зазначається, що головними супротивниками та мішенями є РФ, Китай, Іран та Північна Корея, але потенційно, список ними не обмежується.

Нові можливості ЦРУ, як повідомляється, не націлені на злам систем з метою збору інформації, а на диверсії на об’єктах інфраструктури та виробництва чи зрив ворожої операції шляхом її компрометування.

«Наш уряд, фактично, перетворився на й****ий ВікіЛікс»

Yahoo!news цитує своє джерело — колишнього американського урядовця.

Оприлюднена інформація викликала занепокоєння у деяких журналістів через можливе послаблення контролю за спецслужбами та ризики зловживань.

Також зазначається, що після спроби втручання РФ у вибори в США 2016 року, була думка задіяти кіберзброю у відповідь, але чиновники адміністрації Барака Обами від цього відмовились. Скепсис висловлював і Дональд Трамп, але згодом змінив обережну політику Обами на більш активну, чим допоміг ЦРУ.

Наразі, ЦРУ та Рада національно безпеки не коментують цієї інформації.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , , .

Leave a Reply