В Україні створять нову спецслужбу?

Спецслужба чи правоохоронний орган? Верховна Рада розглядає законопроект про БЕБ — Бюро економічної безпеки.

Про це пише Depo.UA.

Верховна Рада повертається до розгляду законопроекту проекту про створення нового правоохоронного органу, який забере на себе всі повноваження з розкриття та розслідування економічних злочинів.

Створення БЕБ (або СЕР — Служби економічної розвідки), як органу для боротьби з фінансовими злочинами було анонсовано ще в уряді періоду каденції Петра Порошенка, але з відставкою у 2018 році міністра фінансів Олександра Данилюка, розгляд ідеї було призупинено. Свою допомогу в організації нової служби пропонували США, а саме — FinCEN (Державне агентство США з протидії фінансовим злочинам). Про це було оголошено міністерством фінансів України ще 15 січня 2018 року. Вже з початком каденції Володимира Зеленського законопроект був доопрацьований та повернутий до розгляду, як невідкладний.

В чому ж суть законопроекту та різниця двох редакцій?

Спершу, передбачалось підпорядкування нової служби міністерству фінансів, а її директора мав призначати уряд. У новому доопрацьованому варіанті, директор призначається та звільняється Президентом України, а сама служба є самостійним органом.

Чисельність БЕБ спершу обмежувалась 3 тис., а тепер 4 тис. і визначається законом, як правоохоронний орган з з усіма відповідними функціями та можливостями, включно з досудовим слідством. Передбачена можливість залучення БЕБ позаштатних агентів.

Сферою діяльності Бюро, будуть й такі види злочинів, як:

  • податкові злочини;
  • отримання монопольних надприбутків;
  • порушення правил конкуренції;
  • шахрайство;
  • кіберзлочинність;
  • порушення споживчих норм і стандартів;
  • фальсифікація бухгалтерської звітності;
  • всі злочини в сфері господарської діяльності, які прямо або побічно завдають шкоди публічному інтересу в сфері фінансів, а також пов’язаних з ними інших кримінальних злочинів у сфері господарської діяльності та проти власності.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , .

Leave a Reply