Німецькі археологи знайшли радянську радіостанцію

Археологи з Рейнського регіонального музею в Бонні знайшли в лісі під Кельном радянську радіостанцію для развідгруп, хоча спочатку шукали руїни давньоримських споруд.

Передає N+1 з посиланням на Live Science.

Знайдена радіостанція ідеально збереглася і, як вважають археологи, може ще працювати, якщо в ній замінити модуль з батареєю. Модель знайденого пристрою – Р-394ККМ 1987 року випуску.

Радіостанцію знайшли закопаною біля доріжки через колишній Хамбахський ліс в 30 кілометрах на захід від Кельна, за кілька миль від ядерного дослідницького центру та військової авіабази. Зараз залишилася ділянка з вирубаними деревами розчищена для буровугільної шахти з відкритим способом видобутку. Радіостанція перебувала в герметичному металевому ящику.

Виявлена ​​радіостанція має позначки на англійській мові, а на клавіатуру нанесені латинські літери. Це означає, що прилад, ймовірно, призначався для людини, що говорить англійською або німецькою мовою. Інші подробиці про знахідку не розкриваються.

Ймовірно, в повідомленні про знахідку допущена помилка. Серія переносних радіостанцій Р-394 включала в себе базовий пристрій Р-394 «Стриж» та два модернізованих Р-394К «Стриж-К» і Р-394КМ «Стриж-КМ». Р-394КМ випускалися з 1987 року на заміну Р-394К.

Повний комплект радіостанції Р-394КМ.
Зліва від станції – батарейний пояс, праворуч – сумка з телескопічною щоглою, зарядний пристрій і ручної генератор на ньому, на кришці радіостанції – навушники і антена, під білою заглушкою розташовуються запасні частини і інструменти

Радіостанція Р-394КМ призначена для роботи в діапазоні частот від 1,3 до 13,5 мегагерц і має дальність дії передавача близько 1200 кілометрів. Пристрій складається з п’яти модулів: джерела живлення, передавача, енкодера, приймача і батарейного модуля. Ця радіостанція, на відміну від більш ранньої версії, оснащена цифровим енкодером. Кожен з модулів при пошкодженні може бути повністю замінений.

Повідомлення за допомогою Р-394КМ відправлялися в зашифваному вигляді групами по 5 цифр. При використанні амплітудної модуляції швидкість відправки становила 12 груп цифр в хвилину, але при перемиканні на фазову модуляцію швидкість збільшувалася до 167 груп в хвилину.

Модуль передавача також оснащений вбудованим телеграфним ключем з запам’ятовуючим пристроєм. Оперативна пам’ять живиться від батареї напругою 9 вольт. Приймач радіостанції призначений для слухового прийому сигналів амплітудної модуляції, а також амплітудного і фазового телеграфів.

У комплект радіостанції Р-394КМ входили навушники, пояс з додатковими батареями, зарядний пристрій, ручний генератор, антена, телескопічна щогла, а також комплект запасних частин. Запасні частини розташовувалися в корпусі радіостанції під заглушкою.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and tap on selected text.

Tagged , , .

Leave a Reply