Болгари звинувачують російських дипломатів у шпигунстві

Прокуратура Болгарії почала розслідування щодо двох російських дипломатів, які, за даними місцевих спецслужб, займалися шпигунством.

Повідомляє Liga.net з посиланням на Інформаційний центр Прокуратури Болгарії.

В ході розслідування було встановлено, що один з підозрюваних – перший секретар посольства Росії в Болгарії. Його ім’я болгарська прокуратура не уточнила. Розвідувальною діяльністю він займався з 2017 року по теперішній час, особливо цікавлячись механізмами виборчого процесу в країні.

Інший росіянин є співробітником Торгового представництва РФ в Софії і має дипломатичний імунітет. З жовтня 2018 року він збирав інформацію в галузі енергетики та енергетичної безпеки, яку потім надсилав до штаб-квартири російської розвідки в Москві. Для здійснення своєї діяльності чоловік також встановив контакти з болгарськими громадянами, які мали доступ до інформації в цій області.

Незважаючи на наявність підстав для притягнення їх в якості обвинувачених в скоєнні злочину, кримінальне провадження щодо двох російських громадян було призупинено на підставі Віденської конвенції про дипломатичні зносини (Ст. 31 п. 1. Дипломатичний агент користується імунітетом від кримінальної юрисдикції держави перебування).

Про результати розслідування та дії прокуратури генпрокурор Болгарії Іван Гешев офіційно повідомив міністра закордонних справ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , .

Leave a Reply