Чому прем’єр Латвії проти створення “супер-спецслужби”?

Прем’єр-міністр Латвії Кріш’яніс Каріньш виступив проти ініціативи Нової консервативної партії (НКП) по об’єднанню трьох спецслужб.

Передає Baltic News Network.

Зараз в Латвії діє три спецслужби, чиї повноваження багато в чому збігаються: Бюро із захисту Конституції (БЗК), Служба державної безпеки (СДБ), а також Служба військової розвідки і контррозвідки (СВРБ).

Бюро із захисту Конституції – невійськовий інститут державної безпеки Латвії, який здійснює прослуховування телефонних розмов, пошук шпигунів, вербування агентів за кордоном. Служба держбезпеки Латвії займається контррозвідувального діяльністю і забезпеченням внутрішньої безпеки, а про повноваження Служби військової розвідки і контррозвідки говорить її назва.

Нова консервативна партія виступила з пропозицією об’єднати спецслужби пояснюючи це тим, що в Латвії їх надто багато.

Прем’єр-міністр Латвії Кріш’яніс Каріньш виступив проти об’єднання зазначивши, що проти такої перспективи також виступають його партія “Нова Єдність”, інші члени коаліції і, можливо, навіть опозиція. За його словами, ці служби в своєму роді конкурують між собою, представляють різні думки, і це краще, ніж мати одну велику службу.

«Поки я буду прем’єром, я не допущу такої дестабілізації, і у нас буде три спеціальні служби», – сказав він.

Каріньш розповів, що це питання стало знову актуальним у зв’язку з дискусією про нову будівлю СДБ на вулиці Брівібас, де місцеві активісти хотіли б бачити парк. СДБ не готова відмовлятися від обраного місця, але у політиків є різні думки з цього приводу.

Він погодився, що було б краще, якби служба ще перед збором підписів за створення парку повідомила б суспільству, що там вже заплановано будівництво нової будівлі, але чому цього не сталося, прем’єр сказати не може. Виходить, що збір підписів був безглуздим, але суспільство тепер розчароване.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , .

Leave a Reply