Голова MI5: чи зможе штучний інтелект замінити офіцерів спецслужби?

“Застосування штучного інтелекту радикально змінить роботу британської спецслужби MI5, однак повністю людей не замінить”, – заявив керівник спецслужби Ендрю Паркер в інтерв’ю газеті Financial Times, опублікованому 13 січня.

Повідомляє Financial Times.

Ендрю Паркер займає пост глави МІ5 вже протягом семи років. За цей час він мав справу з ісламістським терором, шпигунською діяльністю Росії та Китаю, а також з поширенням крайнього правого екстремізму. Проте найбільшим викликом для спецслужби, за його словами, є технології та те, як вони змінюють її функціонування. Для цього буде потрібно зверху донизу перевірити структуру Служби безпеки Британії, її взаємозв’язок з приватним сектором та перейти до моніторингу підозрюваних у терорі «в режимі реального часу».

В інтерв’ю Financial Times, сер Ендрю припустив, що його агенству доведеться формувати партнерські стосунки з приватними підприємствами, банками та інтернет-компаніями для доступу до інформації про тих осіб, за якими відомство веде спостереження.

“Приватний сектора має більше інформації про будь-кого з нас, ніж MI5, коли б ми мали інформацію про людей, які нас цікавлять”, – сказав він. “Я говорю про нашу цілеспрямовану зацікавленість в діяльності кількох тисяч людей, про яких нам потрібно знати більше”.

Наступним кроком в підвищенні ефективності збору інформації стане машинне навчання (навчання на основі програм, створених за допомогою методів штучного інтелекту на основі великої кількості даних).

Сер Ендрю зазначив, що його особливо цікавить штучний інтелект, який дозволить працювати з тисячами людей в максимальному наближенні до реального часу. Але остаточне рішення все одно будуть приймати офіцери спецслужби, так як потреба в людському розумінні не може бути задоволена навіть новітніми технологіями.

“Ні технології, ні робота з даними не замінять потребу розуміння людей, не скажуть нам, що відбувається в голові людини та які її реальні наміри,” – пояснив Паркер.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , , .

Leave a Reply