DPA

Російські спецслужби причетні до зламу листувань штабу Макрона

Дві компанії, що спеціалізуються на кібербезпеці, знайшли докази щодо причетності російських хакерів до злому листувань штабу президента Франції Еммануеля Макрона і його оточення.

Про це повідомляє zik.ua з посиланням на французьку газету Le Monde.

Так, згадані вище фірми встановили, що за злом даних відповідальні угруповання APT28 (також відоме як Fancy Bear) і Sandworm. МЗС Великобританії до цього вже стверджувало, що їх пов’язують з російськими спецслужбами.

Також за інформацією Le Monde хакерська атака готувалася кілька місяців » зловмисники розсилали фішингові листи для крадіжки паролів і особистих даних як родичам Макрона, так і членам його партії «Вперед!».

До того ж ці угруповання були причетні до зломів баз даних Демократичної партії США, а також даних партії християнських демократів у Німеччині, головою якої тоді була канцлерка Ангела Меркель.

Нагадаємо, листування штабу Макрона були опубліковані у травні 2017 року напередодні другого туру виборів президента Франції. Макрон, який виграв у підсумку вибори президента, і його оточення, заявляли, що за зломом стоять російські хакери, проте докази тоді не наводилися.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , , .

Leave a Reply