Альбер Камю, можливо, був убитий КДБ

Це стверджує італійський автор Джованні Кателлі у своїй новій книзі

Італійський біограф Альберта Камю Джованні Кателлі розширив свої дослідження в новій книжці “Смерть Камю”, передає ТСН з посиланням на theguardian.com

2011 року Джованні Кателлі у газеті Corriere della Sera вперше опублікував свою теорію про вбивство нобелівського лауреата радянськими шпигунами.

Джованні Кателлі посилається на записи чеського поета та перекладача Яна Забрана, який припускав, що смерть Камю не була випадковістю. 

У книжці “Смерть Камю” Джованні Кателлі припускає, що шпигуни КДБ вбили Камю за антирадянську риторику. Наказ видав Дмитро Шепілов, міністр внутрішніх справ Радянського Союзу, як помсту за статтю Камю у французькій газеті Franc-Tireur опубліковану в березні 1957 року.

Камю загинув 4 січня 1960 року: його друг, що сидів за кермом авто, втратив контроль над машиною і на повній швидкості врізався у дерево. Кателлі стверджує, що аварію спричинив прихований пристрій, який підірвав колесо автомобіля.

Герберт Лоттман у біографії Камю 1978 року писав: “Аварія здавалася підлаштованою. Експерти були спантеличені тим, що це відбулось на великій ділянці прямої напівпорожньої дороги, дорога була вільна, жодних причин для аварії не виявили”, — йдеться у повідомленні.

Камю публічно виступав проти дій радянських військ під час угорської революції 1956 року, а також публічно підтримав Бориса Пастернака, якого газети часто називали “антирадянським». Влада Франції не була зацікавлена в розслідувані, оскільки співпрацювала з радянськими службами КДБ. За офіційною версією Камю помер в автокатастрофі.

У рамках свого дослідження Кателлі говорив з вдовою Забрана, вивчав діяльність КДБ у Франції й підтвердив припущення Забрана, які він виклав у своїх щоденниках. Більше читайте тут: https://tsn.ua/books/viyde-nova-knizhka-biografa-alberta-kamyu-dzhovanni-katelli-1455594.html

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , .

Leave a Reply