Ян Новак «Наразі непогано»

Назва: Наразі непогано
Автор: Ян Новак
Видано: 2021
Видавництво: centrala
Жанр: комікс (графічний роман)
Часовий діапазон: 1951-1953
Сторінок: 256

Коротка біографія автора

Ян Новак народився 1953 року в Чехословаччині і жив у м. Колін. 1969 року у віці 16 років з батьками покинув країну через через можливість арешту батька за розкрадання на роботі. Вони на 4 дні виїхали до Відня, а звідти до Чикаго по зв’язках з чеською еміґраціїєю. Літературну кар’єру розпочав зі шкільного конкурсу на найкращу новелу із призовим фондом у $1000 і виграв його. Пізніше видав свою першу збірку оповідань під назвою «Стриптиз Чикаго». В основному, у своїх розповідях змальовує життя чеських емігрантів. Також займається драматургією та пише сценарії для кіно.

Комікс

Комікс описує реальну історію двох чехів — братів Цтирада та Йозефа Машинів (синів відомого чеського антинімецького партизана Другої світової війни Йозефа Машина-старшого). На початку 1950-х років вони були членами антибільшовицького руху опору. Як і більшість поневолених Москвою народів, Машини покладали великі надії на майбутню війну між США та СРСР, котра б дарувала шанс на незалежність. У підготовці до неї вони з 1951 по 1953 влаштували ряд нападів та диверсій проти окупаційної адміністрації.

Згодом, частину групи арештували. Йозеф з дядьком змогли згодом вийти на свободу, а Цтирад потрапив на 2 роки на уранові шахти. Коли група знову об’єдналась, з трьома іншими товаришами брати вирішили пробитись із Чехословаччини через НДР до Західного Берліну, аби приєднатись до армії США. Цю операцію з п’яти учасників пережили лише троє (включно з обома братами), котрі потім вступили на службу до американських Сил спеціальних операцій — «зелених беретів».

Комікс в стилі нуар розповідає про партизанську боротьбу в реаліях повоєнної радянської окупації та легендарний прорив через Східну Німеччину, якому не змогла завадити навіть грандіозна військово-поліцейська операція.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged .

Leave a Reply