Чергова кібератака на українські ресурси

Акт кіберагресії проти України зафіксували у Держспецзв’язку 23 лютого ввечері.

Про це повідомляє ДССЗЗІ.

Сьогодні сайти низки державних та банківських установ знову зазнали масованої DDoS-атаки. Частина атакованих інформаційних систем недоступні або працюють з перебоями, пов’язано це із перемиканням трафіку на іншого провайдера для мінімізації шкоди. Інші сайти ефективно протистоять атаці та працюють у нормальному режимі.

Водночас активізувалися фішингові атаки на органи державної влади та об’єкти критичної інфраструктури, розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, а також спроби проникнення до мереж приватного та державного секторів і подальших деструктивних дій.

Наразі Держспецзв’язку разом із іншими суб’єктами національної системи кібербезпеки проводить роботу із протидії атакам, збір та аналіз інформації.

Повідомляється, що атакуюча сторона особливо не приховує своїх дій та використовує ті мережі, котрі українські спецслужби однозначно ідентифікують як мережі спецслужб РФ.


  • Держспецзв’язку звертається до ІТ-служб організацій всіх форм власності з першочерговими рекомендаціями:
  • Ізолювати усі робочі станції та сервери, не пов’язані з виконанням критично важливих функцій, в інтересах громадян, бізнесу і держави.
  • Оновити системне та прикладне програмне забезпечення робочих систем до останньої версії.
  • Негайно зробити резервні копії критично важливих інформаційних ресурсів на зовнішні носії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , .

Залишити відповідь