Тревіс Леблан: критика таємного звіту про «XKeyscore»

Комісія з нагляду за конфіденційністю та громадянськими свободами 6 років перевіряла інформацію про програму стеження АНБ за Інтернетом «XKeyscore».

Про це повідомляє The New York Times.

Член Комісії від демократів Тревіс Леблан (на фото) розкритикував таємний звіт про розвідувальну систему Агенції національної безпеки, про котру стало відомо внаслідок оприлюдненням Едвардом Сноуденом 2013 року інформації про стеження АНБ за громадянами США.

Розсекречену 10-сторінкову критику звіту Комісії авторства Леблана можна прочитати англійською за цим прямим посиланням (pdf).

Наразі, зі всіх дійсних та колишніх членів Комісії лише Тревіс Леблан гостро критикує діючу систему нагляду за «XKeyscore», котру не згорнули, а лише обмежили після витоку інформації. Леблан вважає і систему, і звіт про розслідування діяльності такими, що не відповідають реальним потребам, залишають можливості для зловживань чи неумисної шкоди.

Також, на його думку, до звіту не потрапила значна частина присвячена методам збору інформації АНБ. Саму ж Комісію її член звинувачує в не розгляді епізодів 2019 року, коли було порушено правила збору інформації в рамках спецпрограми «XKeyscore». Зокрема, пошук інформації про одну людину здійснювався шляхом внесення в запит імені другої особи з помилкою (не виключено, що подібні помилки допускались умисно).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *