GTA 5

Про спецслужби у культовій грі

GTA. Grand Theft Auto. 23 років беззаконня, яке звело з розуму мільйони геймерів.

Як було сказано в одному з випусків Ігроманії…

Протягом існування серії, вона побачила чимало спецслужб. Від тих цілком пародійних із реальними назвами до неймовірно серйозних із глузливими скороченнями.

Вперше колишня «race’n’chase» порадувала гравців підрозділами SWAT. Відбулося це у другій частині 1999 року. Власне, окрема місія «SWAT Van Swipe!» полягала у викраденні спецназівського фургону. Коли ҐТА одержала третій вимір, то на головах спецпризначенців можна було побачити шоломи, подібні до старих німецьких. Цікаво, що у бета версії Вайс Сіті загони були вдягнені у світло-сині жилети, проте до оригіналу цей колір не дістався. Так само, як кобура з пістолетом Glock для Сан Андреасу. Її можна побачити суто в заставочних роликах.

Результат пошуку зображень за запитом gta 3 swat

Ще одним агентством із ранніх ігор є FBI. У Ліберті Сіті зразка 2001 року ці «особісти», що як би натякає, бігають із радянськими АК-47. До речі, Федеральне бюро розслідувань навіть має штаб-квартиру. Вона розташована в Торрінгтоні (Стонтон-Айленд). Простіше кажучи — центральний острів. Для пізнішої за випуском (але більш ранньої хронологічно) LCS ця інформація цілком актуальна. Щодо транспорту, то вони користуються непримітними на вигляд легковими Kuruma чорного кольору. В портативній Advance останнім додали червоні блималки. Аби згори службові автомобілі можна було відрізнити від цивільних машин.

Ну і остання спецслужба, найменування якої було збережене у первозданному вигляді — CIA. Найцікавіша її поява — це певно в San Andreas. Протягом місії Stowaway агенти ЦРУ обмінюються фразами стосовно літаючих тарілок та прибульців. І все це відбувається на борту одного з найбільших у грі літаків — Andromada. Наступні дві згадки радше побіжні, але від того не менш цікаві.

Результат пошуку зображень за запитом gta 3 Andromada

По-перше, поліцейський департамент «міста пороку» (VCPD) має у своєму розпорядженні швидкісні автомобілі марки Cheetah (українською — Гепард). На таких за Томмі їздять агенти з кулеметами у разі одержання героєм трьох зірок.

Результат пошуку зображень за запитом gta 3 Cheetah

По-друге, приватна військова компанія Gruppe Sechs. Її фургони можна зустріти в усіх ключових ҐТА від третьої до п’ятої, крім Сан Андреасу. Цікаво, що праобразом Групи Шість слугувала G4S — британська транснаціональна компанія і за сумісництвом найбільша ПВК у світі. Вона фігурувала у деяких скандалах, зокрема недостатній підготовці охорони до Євро-2012.

Власне, тепер можна переходити до так званого Всесвіту HD. Це здебільшого ті GTA, які використовують ігровий рушій RAGE (хоча не без винятків, як Chinatown Wars). Першою варто згадати заміну SWAT — це організація під назвою NOOSE (українською — Зашморг). Навіть на їхній емблемі зображено вузол. Діють NOOSE лише в GTA IV. Проте це не означає, що їх немає в доповненні TBoGT. Там «вузли» навіть володіють БТР-ами, хоча й не використовують останні.

Результат пошуку зображень за запитом gta NOOSE

Також в Ліберті Сіті зразка 2008 року є організація United Liberty Paper. Штаб-квартира ULP ніби-то знаходиться за адресою, яку, з вашого дозволу, буде вказано в оригіналі: Columbus Avenue in The Triangle, Algonquin. Себто на південь від центрального парку міста. Протагоністу Ніко Беліку трапляється один із таємничих персонажів, якого прийнято називати просто — «Людина з ULP». Між тим, одним з ймовірних натхнень до створення такого аноніма була особистість югославського письменника Іво Андрича. Єдиного лауреата Нобелівської премії з літератури з Югославії.

Проте не так цікава U. L. Papers, як її «материнська» компанія. IAA. IAA замінила собою CIA та зробила з останніх ГТА справжній шпигунський роман.

Результат пошуку зображень за запитом gta United Liberty Paper

Обережно, далі спойлери. Жорсткі спойлери! Вас попереджали!

. . .

Отож, із International Affairs Agency так чи інакше співпрацювали Малюк Джейкоб, Мішель (насправді Карен Деніелз) і ще чимало осіб. Та що там, і сам Ніко виконував деякі завдання. Між тим, ми поступово наближаємося до фіналу, адже Центральне управління розвідки присутнє в Grand Theft Auto V. Навіть більше, там розташована їхня штаб-квартира. Хмарочос для неї входить у десятку найвищих у грі. Аби знайти його, рухайтеся до перетину Power Street та Swiss Street. Звісно, пройти туди неможливо. Безпосередньо. Проте один із глюків дозволяє потрапити «всередину споруди» через вікно на 36-му поверсі.

А наостанок FIB — очевидне обігрування FBI. В Chinatown Wars вони користуються одними з найкращих SUV-ів (таких собі «позашляховиків для міста»). Однак, подібна перевага є останньою. Адже мигалки цих борців за справедливість жодним чином не впливають на дорожній рух. Оточуючі водії просто не реагують на їхні сирени. Щодо GTA V, то тут ситуація зовсім екстравагантна. Вперше федерали не лише не переслідують головних героїв, а зустрічаються тільки на видачі завдань. Щоправда, якось раз… Спойлери! Якось раз із вашого боку матиме місце спроба викрасти дещо у ФРБ. Місія називатиметься «The Bureau Raid». Прямо як в старі добрі часи другої ҐТА. У 2013 році. Ой. Тож вибачте, якщо забагато деталей, незрозумілостей тощо. Вдалих вам розслідувань! Дяка за увагу!

Результат пошуку зображень за запитом gta 5 fbiДля систематизації одержаної інформації. Нижче можна ознайомитися з таблицею усіх спецслужб цієї серії комп’ютерних ігор та не зазначеними в статті характеристиками.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *