США: між спецслужбами РФ йде запекла боротьба

Між ФСБ, ГУ ГШ (раніше — ГРУ) та СЗР РФ йде боротьба за ресурси, кадри та вплив.

Про це повідомляє Хартія’97%.

РФ розгорнула складні кібернетичні операції з проведення дезінформації, пропаганди, розвідки і руйнівних кібератак по всьому світу. Для проведення цих операцій в РФ є численні підрозділи, контрольовані різними службами безпеки і розвідки. Спецслужби конкурують один з одним і часто проводять аналогічні операції по одним і тим же цілям, що ускладнює конкретну оцінку мотивації. Про це йдеться в звіті для Конгресу США в фокусі останніх кібератак РФ на держустанови.

За останні 20 років РФ розширила персонал спецслужб і можливості для проведення широкого спектру кібероперацій. Жодна спецслужба РФ не несе персональної відповідальність за кібероперації.

Два основних підрозділи ГРУ замішані в найвідоміших кібероперацій РФ. ГРУ також контролює кілька дослідних інститутів, які допомагають розробляти хакерські інструменти і шкідливі програми.

У звіті відзначили очевидну готовність кіберпідрозділів ГРУ РФ проводити зухвалі і агресивні операції, іноді з сумнівним рівнем оперативної безпеки і секретності.

3 січня командувач кібервійськ США Пол Накасоне повідомив, що масштабна хакерська атака, про яку стало відомо в середині грудня, могла торкнутися 250 мереж, що значно більше, ніж вважали спочатку. При атаці спецслужб РФ були використані сервери в США. В ході розслідування також з’ясувалося, що датчики раннього оповіщення про зломи, які кіберкомандування і Агентство національної безпеки розмістили в мережах, не спрацювали.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *