РФ розбудовує радіолокаційну розвідку

В РФ сформували вузол радіолокаційної розвідки з новою загоризонтною радіолокаційною станцією «Контейнер».

Про це повідомляє Український мілітарний портал з посилання на «Красная звезда».

За словами начальника радіотехнічних військ ПКС РФ генерал-майора Андрія Кобана, можливості вузла загоризонтної розвідки дозволяють контролювати повітряний простір Східної Європи, і значної частини Північної та Західної Європи.

«Контейнер» розроблявся з 2013 року. Станція складається з приймальної частини зі 150 антен в Мордовії і передавальної – розташованої в Нижньогородській області.

ЗГРЛС 29Б6 «Контейнер» заступила на бойове чергування в РФ у грудні 2019 року, до цього вона перебувала на дослідно-бойовому чергуванні.

За словами генерал-майора РФ Кобана, російська ЗГРЛС відрізняється від закордонних аналогів здатністю накопичувати та аналізувати отриману інформацію, яка дозволяє прогнозувати плани потенційного противника.

Як заявлено, «Контейнер» здатний вести розвідку повітряного простору на відстані до 1500 км, дозволяючи фіксувати польоти будь-яких типів аеродинамічних цілей, включаючи авіацію і пуски крилатих ракет з прорахунком їх траєкторії звичайних та гіперзвукових цілей. Заявлено, що ЗГРЛС здатна виявити навіть технологію «стелс».

Схема приймальної антени системи 29Б6 «Контейнер»
Схема приймальної антени системи 29Б6 «Контейнер»

У Росії планується запустити ще три ЗГРЛС нового типу, що дозволить оновити засоби контролю на всіх напрямках.

У Росії сформували вузол радіолокаційної розвідки. Фото: Командний пункт РЛС 29Б2 «Контейнер» в місті Ковилкино в Мордовії
Вузол радіолокаційної розвідки.
Фото: Командний пункт РЛС 29Б2 «Контейнер» в місті Ковилкино в Мордовії

Це не перша станція подібного роду. Так, на території РФ знаходиться загоризонтний радіолокатор ГП-120 «Волна», який дозволяє відстежувати повітряні та надводні цілі на відстані до 3000 кілометрів.

Також існують станції ближньої дії. Наприклад, експериментальна ЗГРЛС «Телец», побудована у 1999 році, яка дозволяє відстежувати пересування кораблів на відстані до 250 кілометрів.

Покриття ЗГРЛС 29Б6 «Контейнер»

За словами генерального директора російського «Науково-дослідного інституту дальнього радіозв’язку», мертва зона «Контейнери» становить 900 км, але її розташування дозволяє залишити «сліпу зону» на території країни.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *