ВРУ не розглянула оновлений законопроєкт про реформу СБУ

Про це повідомляє Європейська Правда.

Верховна Рада на засіданні у п’ятницю не розглядала нову версію законопроєкту про реформу Служби безпеки України попри те, що документ був у порядку денному.

Проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про Службу безпеки України» щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності Служби безпеки України (3196-д) депутати мали розглянути у повторному першому читанні. Однак, документ не виносився на розгляд.

Зазвичай заплановані та узгоджені проєкти такого рівня знімають з розгляду у разі, коли для їх ухвалення бракує голосів.

Перший законопроєкт про реформу СБУ був поданий президентом до парламенту лише навесні 2020 року, втім, він був далеким від прийнятного, з чим погоджувалися усі – і Захід, і сама СБУ (див. статтю «Реформа КДБ-СБУ: у яку сторону реформують Службу безпеки»). Зрештою парламент спрямував проєкт на доопрацювання.

Оновлений проєкт ще наприкінці жовтня надіслали для аналізу зовнішньополітичних партнерів України, що консультують її щодо безпекової реформи – це США, ЄС та НАТО, які разом утворили Міжнародну дорадчу групу для сприяння реформі СБУ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *