Парламент Молдови позбавляє Президента контролю над розвідкою

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Парламент Молдови, більшість у якому мають соціалісти, 3 грудня схвалив закон, яким позбавив обраного президента Молдови Маю Санду контролю за Службою інформації і безпеки (СІБ). Згідно з рішенням, головна розвідувальна спецслужба країни переходить під парламентський контроль, а директора установи законодавчий орган буде призначати на п’ять років.

Вранці 3 грудня в центрі Кишинева пройшла акція протесту проти передачі СІБ під контроль парламенту. Учасники протесту скандували «Справедливість для людей», «Додон, йди».

Раніше Мая Санду звинуватила чинного голову держави Ігоря Додона в спробі узурпувати владу в країні і закликала громадян виходити на протест. Вона назвала «антидемократичним зловживанням» законопроєкт про виведення СІБ з-під підпорядкування президента.

СІБ Молдови підпорядковувалася президенту під наглядом парламенту. Депутати-соціалісти, що представляють більшість у парламенті країни, ініціювали законопроєкт, який дозволить вивести з підпорядкування президента Службу інформації і безпеки та Службу державної охорони.

Таким чином Партія соціалістів на чолі з Додоном планує зберегти контроль над цими ключовими відомствами після його відходу з посади голови держави.

У червні минулого року соціалісти проголосували за передачу контролю над Службою інформації та безпеки (СІБ) від парламенту Додону – їх колишньому лідеру партії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *