У Мурманській області ФСБ вилучила тираж книги про репресії проти фінів в СРСР

Про це повідомляє ОВД-Инфо.

У Мурманській області співробітники ФСБ 22 грудня прийшли в друкарню (м. Полярне) і без протоколу вилучили тираж книги «Невідома північна історія» Агнеси Хайкари.

Це дослідження про репресії проти кольских фінів і норвежців у Мурманській обл. в радянські роки. У книзі історії 210 постраждалих від репресій. З них 10 — це родичі автора.

Вилучення відбулось під приводом розслідування шахрайства з виділеними грішми на книгу в рамках виграного у Мінкульті РФ гранту.

Співробітники ФСБ прийшли в друкарню, де зберігалися 25 примірників «Невідомою північній історії», бо в УФСБ РФ по Мурманської області надійшла інформація про вчинення шахрайських дій невстановленими учасниками конкурсу на отримання гранту. Мова йде про розкрадання частини бюджетних коштів, призначених для публікації літературних творів на суму понад один мільйон рублів.

Бюджет на видання книги частково складався з гранту губернатора Мурманської області. У жовтні «Невідома північна історія» стала переможцем в конкурсі на отримання гранту «для підтримки творчої діяльності мурманських письменників».

Дослідниця уточнює, що гроші з гранту (спочатку 100 тисяч рублів, після податкового вирахування – 87 тисяч) пішли виключно на підготовку до друку, а друк книг Хайкара здійснила за свій рахунок.

У друкарні разом з тиражем Хайкари зберігалися книги інших авторів, які перемогли в конкурсі, проте співробітники ФСБ вирішили вилучити тільки «Невідому північну історію».

Через вилучення тиражу Хайкара не може в установлений термін відзвітувати перед Мінкультом про використання гранту. Неподання звіту в міністерство може спричинити застосування до неї штрафних санкцій, які передбачені угодою про цільове використання гранту.

Письменниця звернулася в прокуратуру і попросила відомство перевірити законність дій ФСБ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *