ГРУ займеться перевіркою справи журналіста Сафронова

ГУ ГШ РФ залучать до слідства за підозрою журналіста Івана Сафронова у державній зраді.

Про це повідомляє Лента.Ru.

Слідчі ФСБ доручили фахівцям Головного управління ГШ Міноборони (кол. ГРУ), перевірити достовірність і ступінь секретності даних, які журналіст і радник глави «Роскосмосу» Іван Сафронов нібито передав іноземним розвідкам. Перевіркою цих відомостей займуться також співробітники інших підрозділів військового відомства і їх колеги з Федеральної служби з військово-технічного співробітництва.

У Міноборони відправлені на оцінку дані про «військово-технічне співробітництво Росії з країнами Африки і діяльності збройних сил Росії на Близькому Сході», які в 2017 році Сафронов, за версією звинувачення, передав представникам чеської розвідки.

Крім того, слідчі ФСБ і оперативники департаменту військової контррозвідки ведуть допити службовців Міноборони, які мали доступ до держтаємниці і контактували з журналістом. Для пошуку інформаторів Сафронова спецслужби також вивчають дані прослуховування його телефонних переговорів.

Журналіст наполягає, що в роботі використовував тільки відомості з відкритих джерел. Слідчі доручили криміналістам ФСБ і підрозділам з інформаційної безпеки перевірити цю версію.

Сафронова затримали 7 липня. Термін його арешту продовжено до квітня. За даними ФСБ, його завербував чеський журналіст Мартін Ларіш.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *