В Австрії відсторонили керівника віденського відділення СБ

Відсторонення відбулось через провал у роботі земельного відомства Відня з охорони конституції та боротьби з тероризмом (LVT) на фоні нещодавніх терактів мусульман.

Про це повідомляє DW.

Про це повідомив на прес-конференції в п’ятницю, 6 листопада, глава віденської поліції Герхард Пюрстль, додавши, що відповідне прохання подав сам керівник місцевий очільник LVT — Еріх Цветтлер.

Тим часом міністр внутрішніх справ Австрії Карл Нехаммер в той же день, 6 листопада, визнав, що відомство, відповідальне за запобігання терактам, допустило в своїй роботі ряд очевидних помилок.

Раніше, 4 листопада, Нехаммер повідомив також, що словацькі спецслужби незадовго до здійснення теракту в Відні надали австрійському відомству з охорони конституції інформацію про те, що зловмисник намагався придбати в Словаччині патрони.

Також в Австрії закрили дві мечеті — осередки поширення ідеології ісламу та терористичні бази. За словами міністра культури Австрії Сюзанні Рааб, терорист неодноразово відвідував їх перед вчиненням теракту (з них лише одна була офіційно зареєстрована, як мечеть).

Нагадаємо, що ввечері 2 листопада 20-річний мусульманин (член тк.зв. «ІДІЛ») з Македонії, що має також австрійський паспорт, Куйт Ф. влаштував стрілянину в одному з центральних кварталів Відня. В результаті загинули двоє чоловіків і дві жінки, в тому числі одна громадянка Німеччини. 22 людини отримали поранення. Поліція застрелила злочинця на місці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , , , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *