ФБР розкрив операцію КНР «Полювання на лисиць»

Директор ФБР Крістофер Рай виступив на прес-конференції щодо операції Китаю «Полювання на лисиць» з полювання на китайців у США.

Про це вчора повідомила Національна прес-служба ФБР.

ФБР висунуло звинувачення вісьмом підозрюваним у нелегальній роботі на Китай.

Справу розглядатиме Бруклінський федеральний суд.

Шістьом підозрюваним також загрожує пов’язане зі справою звинувачення у змові з метою здійснення незаконного переслідування. Повідомляється, що підозрювані, діючи за вказівкою та під контролем спецслужб КНР, здійснювали негласне спостереження та за громадянами США, а метою їх діяльності було змушення жертв повернутися до КНР. Усе це відбувалось в рамках операції «Полювання на лисиць» 

Чжу Йонг, Хонгру Цзінь і Майкл МакМахон були вчора арештовані і представленні перед судом через відеозв’язок (у США триває карантин). Ронг Цзин та Чжен Конгін були арештовані в Каліфорнії, а Чжу Фен, Ху Цзі та Лі Мінцзюнь наразі залишаються на волі.

Згідно з обвинуваченням, підозрювані брали участь у погрозах, переслідуванні та залякуванні жителя Нью-Джерсі Джона Доу та його сім’ї з метою змусити їх повернутися до КНР. Уряд Китаю стверджує, що переслідувані вчинили злочини на території КНР і таким чином намагається повернути їх для висунення звинувачень. Але, замість того, щоб звернутись до Інтерполу чи напряму до компетентних органів США — підозрювані організували нелегальну роботу з ввезення на територію США представників Китаю та переслідування американських громадян. 

Відомо, що операція китайців «Полювання на лисиць» розпочалась ще 2016 року.

Оприлюднено інформацію про один із випадків протиправної діяльності групи китайців.

Такі-собі Чжу Фен, Ху Цзі та Чжу Йон працювали з Майклом МакМахоном (приватним детективом) з метою збору розвідданих та пошуку Джона Дое та його дружини в США.

У квітні 2017 року підозрювані Чжу Фен, Ху Цзі, Лі Мінцзюнь, Хонгру Цзінь, Чжу Йонг і Майкл МакМахон разом з іншими особами (включаючи співробітників відомств КНР) привезли літнього батька Джона Дое з Китаю до США проти його волі та використовували несподіваний приїзд родича для шантажу, аби Джон повернувся в Китай, мовляв, що старенький батько може не долетіти назад до Китаю, якщо жертва не погодиться повернутись.

У період з травня 2017 року по липень 2018 року Ронг Цзин та декілька співучасників намагались знайти через приватного детектива дорослу доньку Джона та переслідували її в соцмережах.

У вересні 2018 року Чжен Конгін та інший невідомий співучасник, прикріпили на двері Джона Дое записку, в якій говорилося:

Якщо ви повернетесь на материк і проведете 10 років у в’язниці — з вашими дружиною та дітьми все буде добре. На цьому все закінчиться! 

У період з лютого 2019 року по квітень 2019 року родині Доу надсилали листи з погрозами.

Усім підозрюваним загрожує максимальне покарання у вигляді п’яти років ув’язнення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *