Начальника військової контррозвідки Німеччини звільняють за недостатні чистки в армії

Крістофа Грамма, котрий очолював військову контррозвідку з 2015 року достроково відправляють на пенсію за недостатні кроки у боротьбі з політичним плюралізмом серед військовослужбовців.

Про це повідомляє DW.

Міністерство оборони Німеччини анонсувало вихід у відставку начальника військової контррозвідки Бундесверу (MAD) Крістофа Грамма.

Крістоф Грамм на парламентських слуханнях доповів, що військова контррозвідка розслідує бл. 700 ймовірних випадків зв’язків німецьких військових чи їх симпатій до представників право-центристського політичного блоку Німеччини (який сьогодні в парламенті представляє партія «Альтернатива для Німеччини»). У тому числі зв’язки та симпатизуваня руху рейхсбюргерів.

Як відомо, Грамм потрапив під критику за недостатність цих кроків. Про це йшлось в одній із останніх заяв Міноборони:

Подальша реалізація реформ […] потребує додаткових зусиль і темпів. Цей новий етап має знайти відображення і у кадрових змінах.

Про можливі кандидатури на заміну Крістофера Грама на посаді начальника військової контррозвідки Бундесверу поки не повідомляється.

Довідка: рейхсбюргери (нім. Reich — держава; Bürger — громадянин) — це неформальний рух громадян Німеччини (який виник після Другої світової війни і остаточно оформився у 1980-х рр.), котрі вважають, що їх країна досі воєнно або політично окупована західними союзниками (внаслідок Другої світової війни) і знаходиться під зовнішнім політичним управлінням (окупаційною владою). Вони не визнають Конституцію ФРН 1949 року, а визнають Веймарську конституцію 1919 року. Федеральна служба захисту Конституції (ФСЗК) у 2017 році проводила масові арешти активних симпатиків руху на території Німеччини. За офіційною оцінкою ФСЗК, рух налічує більше 10 тис громадян і стрімко зростає (швидше за все, мова йде про активних членів руху), за неофіційною — це число може сягати декількох десятків тисяч.

Раніше:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *