У США суд визнав незаконним стеження спецслужб за громадянами

Запис телефонних розмов американців без санкції суду порушує «Акт про негласне спостереження з метою здійснення зовнішньої розвідки» і є неконституційним.

Про це повідомляє Reuters.

Апеляційний суд дев’ятого округу США визнав незаконною програму стеження за дзвінками і листуванням користувачів мережі Інтернет, розроблену АНБ. Про програму стеження повідомив вже колишній співробітник АНБ Едвард Сноуден у 2013 році.  

Суд вважає збір записів телефонних розмов мільйонів американців без санкції неконституційним.

Суд виніс це рішення після розгляду апеляції вироку чотирьом сомалійцям, які жили в Каліфорнії. У 2013 році їх засудили за фінансування релігійних фанатиків в Сомалі. 

При цьому апеляційний суд залишив вирок у справі сомалійців в силі, вважаючи, що незаконне стеження не вплинуло на докази, представлені в ході судового процесу.

У постанові суду шість разів згадується про роль колишнього співробітника ЦРУ і АНБ Едварда Сноудена, який у 2013 році першим повідомив про масове стеження спецслужб за американцями та громадянами інших країн

Програма спостереження АНБ була офіційно закрита в 2015 році, але, ЗМІ повідомляють, що оновлена ​​версія програми АНБ продовжувала працювати до 2019 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *