СБУ неможливо позбавити правоохоронних функцій і досудового розслідування

Без внесення змін до Конституції України позбавити Службу безпеки правоохоронних функцій і досудового розслідування на даному етапі реформи неможливо.

Про це повідомляє Прес-служба СБУ.

Про це заявив заступник керівника з питань реформування СБУ Сергій Пунь.

Він стверджує, що позбавити СБУ правоохоронних функцій і досудового розслідування на поточному етапі реформи неможливо. Лише зі змінами до Конституції України .

У межах опрацювання проєкту закону про СБУ ми консультувалися з конституціоналістами, і вони, посилаючись на норми Конституції, говорили, що без внесення відповідних змін до неї повністю позбавити СБУ функцій правоохоронних і, у першу чергу, функцій досудового розслідування неможливо.

Сергій Пунь

Заступник керівника з питань реформування СБУ вважає, що перехід спецслужби до виключно контррозвідувального формату варто розглядати у більш далекій перспективі.

Пунь підкреслив, що на формування національної моделі спецслужби впливає низка чинників. Ключові з них: правові реалії та юридичні традиції в кожній окремій державі, безпекові загрози, які стоять перед нею, менталітет.

Нагадаємо, що проєкт закону «Про Службу безпеки України» подано Президентом до парламенту 10 березня. Він містить системні нововведення, які дозволять українській спецслужбі перейти на якісно інший рівень у своїй діяльності. У травні Верховна Рада розглянула законопроєкт і направила його на повторне перше читання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *