Екс-співробітник ЦРУ звинувачений у роботі на Китай

Колишнього співробітника ЦРУ родом із Гонконгу було арештовано за звинуваченням у змові з родичем, який також працював у ЦРУ, щоб збирати інформацію на користь Китаю.

Про це повідомляє CNN.

Близько 10 років Александр Юк Чінґ Ма за гроші передавав Китаю інформацію про персонал та торговельний апарат ЦРУ. Підозрюваний арештований ФБР у п’ятницю на Гаваях після спецоперації, яка мала остаточно викрити агента китайської розвідки.

Повідомляється, що 67-річний Юк Чінґ Ма народився в Гонконгу. Згодом отримав громадянство США. Служив в ЦРУ у 1982-1989 рр. У 2001 році, перебуваючи в Гонконзі, протягом трьох днів зустрічався в готелі з представниками китайської спецслужби. Зустріч була зафільмована. В кадр також потрапив факт отримання Юк Чінґ Ма винагороди у розмірі $50 тис. Далі, Ма влаштувався перекладачем з китайської в офіс ФБР в Гонолулу, де відзняв на фотоапарат таємні документи.

Повідомляється, що агенту китайської розвідки допомагав його 85-річний родич, котрий теж працював в ЦРУ, але переслідування не зазнав через психічний чи неврологічний розлад (не уточнюється).

Розпочато судовий процес за фактом роботи Александра Юк Чінґ Ма на китайську спецслужби проти США.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *