В оточені Меркель виявили єгипетського агента

Німецькі слідчі органи припускають, що співробітник Відомства з питань преси та інформації федерального уряду збирав інформацію для єгипетських спецслужб.

Передає DW.

Один із співробітників Відомства з питань преси та інформації федерального уряду Німеччини, ймовірно, протягом декількох років працював на службу розвідки Єгипту. Це випливає з доповіді Федерального відомства з охорони конституції, представленого в четвер, 9 липня, міністром внутрішніх справ ФРН Хорстом Зеєхофером (Horst Seehofer).

Як говориться в доповіді, в грудні 2019 Федеральне відомство з кримінальних справ за завданням Федеральної прокуратури застосувало до цього співробітника “виконавчі заходи”. Розслідування ще не завершене.

Представник відомства, яке очолює офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Зайберт (Steffen Seibert), заявив агентству AFP, що воно “не дає коментарів ні про поточні розслідування, ні з питань персоналу”.

У той же час газета Bild повідомляє, що в шпигунстві підозрюють співробітника служби роботи з відвідувачами відомства, що займає посаду середнього рангу. Яку саме інформацію він повідомляв іноземній спецслужбі, поки неясно, пише Bild. За відомостями видання, підозрюваний має іноземне коріння.

Цілі єгипетських спецслужб в Німеччині

Згідно з доповіддю Федерального відомства з охорони конституції за 2019 рік, в Німеччині діють дві єгипетські розвідслужби: Служба загальної розвідки (General Intelligence Service, GIS) і Служба національної безпеки (National Security Service, NSS). Їх головними завданнями є збір інформації про прихильників єгипетської опозиції, таких як члени руху “Брати мусульмани” або християнської громади коптів, які проживають в Німеччині.

У доповіді також зазначається, що єгипетські спецслужби намагаються завербувати для співпраці громадян Єгипту, що живуть в Німеччині.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *