Конституційний суд Німеччини обмежив стеження розвідки за комунікаціями

Федеральний конституційний суд вважає, що перманентне відстеження потоків Інтернету БНД, суперечить Конституції.

Про це повідомляє DW.

Федеральний конституційний суд Німеччини вважає, що поправка про повноваження служби зовнішньої розвідки ФРН 2017 року не відповідає Конституції.

В своїй теперішній формі, закон про БНД порушує таємницю телекомунікаційного зв’язку та свободу ЗМІ в Інтернеті. Йдеться, в першу чергу, про стратегічну радіоелектронну розвідку за кордоном. 

Співробітники BND перевіряють великі інформаційні потоки на предмет цікавої для спецслужби інформації. Також, отримані дані оцінюються з точки зору інтересу для спецслужб країн-партнерів і передаються їм. Права на подібний контроль за зв’язком у БНД немає, а правова основа для такої діяльності відносно іноземців з’явилося у спецслужби тільки в 2017 році з набранням чинності нової редакції закону.

Положення про спостереження за інтернет-комунікацією громадян іноземних держав за кордоном повинні доопрацюватись до 31 грудня 2021 року, заявив під час оголошення рішення віце-голова суду Штефан Харбарт (Stephan Harbarth).

Крім того, в законі необхідно переглянути положення про співпрацю BND з іноземними спецслужбами, а також правила збору і обробки даних.

Нагадаємо, що у 2018 році група журналістів та громадських організацій звернулись до суду зі звинуваченням БНД у незаконній діяльності, котра спрямована на збір інформації про закордонних журналістів за національною ознакою. Раніше, БНД була у центрі скандалу, коли Едвард Сноуден розкрив співпрацю АНБ та БНД.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *