Завербований спецслужбами РФ львів’янин здався СБУ

Мешканець Львівщини, якого 2014 року завербували в РФ, добровільно повідомив про це СБУ, повернувшись в Україну.

Повідомляє УСБУ у Львівській області.

Українець мав збирати для ФСБ РФ розвідувальну інформацію щодо українських військовослужбовців, місця дислокації військових частин Львівщини та персональні дані співробітників правоохоронних органів.

2014 році під час перебування у Москві на заробітках його затримала поліція. Далі, він опинився в СІЗО де впродовж декількох днів над ним знущалися аби він визнав вину у нібито вчиненні розбійного грабежу, якого він не здійснював. Після чого засуджено та відправлено в місця позбавлення волі. Відбуваючи покарання співробітники ФСБ за сприяння адміністрації колонії намагались вивідати в нього інформацію розвідувального характеру. Українець був завербований до співпраці з російськими спецслужбами під псевдонімом «Старий», за що йому обіцяли скорочення терміну відбування покарання. Далі, його змушували погодитися на участь в бойових діях на сході України на стороні бойовиків так званих «Л/ДНР».

Цю пропозицію львів’янин не прийняв і відбув весь термін покарання. Після повернення в Україну він звернувся до Управління СБУ у Львівській області аби повідомити, що був завербований спецслужбами РФ проте жодних дій на шкоду Україні не вчиняв.

Нагадуємо! Згідно з ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України звільняється від кримінальної відповідальності громадянин України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримане завдання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *