Військова розвідка Ізраїлю переключилася з Ірану на коронавірус

Спеціальні підрозділи Управління військової розвідки Ізраїлю в останні тижні переорієнтували свою увагу з геополітичних ворогів єврейської держави, таких як Іран і ліванська «Хезболла», на «смертельний коронавірус, який вже вбив 60 ізраїльтян».

Передає EADaily з посиланням на The Jerusalem Post.

Коли вірус проник до Ізраїлю, офіцери дослідного відділу Управління військової розвідки міністерства оборони країни і спецпідрозділу «8200» у співпраці з міністерством охорони здоров’я відкрили національний інформаційний центр по коронавірусу в медичному центрі «Шиба» в Тель-а-Шомер.

«Минулого місяця ми зрозуміли, що в наявній у нас інформації про вірус є прогалини і що нам потрібно їх заповнити», – в розмові з єрусалимським виданням сказав полковник Н., начальник відділу технологій військової розвідки Ізраїлю, який спеціалізується на аналізі технологій і озброєнь противника.

За словами військового фахівця, близько 300 офіцерів дослідницького підрозділу військової розвідки Ізраїлю працюють в даний час в цілодобовому режимі, щоб «зібрати всі доступні дані про захворювання».

Використовуючи військові можливості для збору розвідданих, офіцери систематизують інформацію про вірус зі всього світу, включаючи офіційну урядову статистику, наукові дослідження, повідомлення в соціальних мережах і навіть «фальшиві новини» про Covid-19.

Полковник Н. повідомив The Jerusalem Post, що від 15 до 20 офіцерів військової розвідки відповідають за роботу, в рамках якої відбувається спілкування з «джерелами по всьому світу». За результатами досліджень, проведених спецпідрозділами, крім іншого, були виявлені «вірусні гарячі точки», наприклад – синагоги за межами Ізраїлю, після чого приймалися рішення про припинення їх роботи.

Хоча більшість військовослужбовців не мають медичних знань, вони тісно співпрацюють з лікарями та іншими цивільними фахівцями Міністерства охорони здоров’я Ізраїлю.

«Після місяця роботи ви починаєте розуміти їх (медичних фахівців. – Ред.) мову», – сказав співрозмовник The Jerusalem Post.

З огляду на те, що Іран виявився в числі країн, які найбільше постраждали від коронавірусу, відбулося зниження його ворожої активності по відношенню до Ізраїлю. Виступаючи перед журналістами на початку березня, представник Армії оборони Ізраїлю бригадний генерал Хідаят Зільберман сказав, що пандемія зачепила ворогів країни, які скоротили свою ворожу діяльність, щоб зосередитися на боротьбі із захворюванням.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *