Куратор справи Скрипалів очолив контррозвідку МІ-5

Повідомляє Російська служба ВВС

Новим главою британською контррозвідкою служби МІ-5 призначений Кен Маккаллум, який обіймає посаду заступника нинішнього керівника служби.

Кар’єрний офіцер розвідки з 25-річним стажем, він керував розслідуванням замаху на колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля.

Маккаллум також займався протидією тероризму в Північній Ірландії, забезпеченням безпеки Олімпіади-2012 в Лондоні і боротьбою з кіберзагрозами.

Про призначення в понеділок оголосила Пріті Пател, міністр внутрішніх справ Британії.

Зараз Маккаллум займає пост заступника глави МІ-5 Ендрю Паркера, який іде у квітні на пенсію.

У заяві МІ-5 йдеться, що Маккаллум прослужив в ній майже 25 років і працював на різних напрямках розвідки і національної безпеки.

У 2017 році Маккаллум зайняв посаду заступника глави розвідслужби. У його повноваження увійшло управління всією оперативною роботою і розслідуваннями агентства.

На цій посаді він керував розслідуванням терористичних атак 2017 року, а в 2018 році — відповіддю МІ-5 на отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля.

До цього Маккаллум займався політичним тероризмом пов’язаним з Північною Ірландією, а також ісламським екстремізмом і кібербезпекою.

У 2012 році він відповідав за боротьбу з тероризмом напередодні і під час Олімпійських ігор в Лондоні.

Наступне велике призначення в апараті національної безпеки Британії — новий шеф МІ-6, розвідувальної служби (Саме цю посаду займає персонаж “М” в романах і фільмах про Джеймса Бонда). На даний момент на неї немає очевидного претендента.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *