Коронавірус і спецслужби: розвідка під час пандемії

На перший погляд, коронавірус SARS-COV-2 не мав би цікавити спецслужби. Але як з’ясовується, за нинішньої пандемією спецслужби стежать вкрай уважно.

В кінці 2002 року відбулася перша в нинішньому столітті пандемія SARS, її причиною став вірус, споріднений з коронавірусом SARS-COV-2. Тоді вірус поширився світом з півдня Китаю. В результаті 800 осіб померли. Влада КНР спочатку тримала все в таємниці. Але Федеральна розвідувальна служба Німеччини (BND) отримала інформацію про ситуацію з поширенням вірусу в Китаї ще за кілька тижнів до того, як про це стало відомо офіційно. Потім німецька розвідка надала ці відомості уряду ФРН і керівним структурам в системі охорони здоров’я країни.

Як стало відомо від осіб, близьких до спецслужб, BND прослуховувала тоді телефонні розмови членів китайського уряду. З них німецькі фахівці дізналися не тільки інформацію про саме захворювання, а й про його замовчування китайським керівництвом.

Американська розвідка збирає інформацію про коронавірус

Схожим чином, згідно з повідомленнями ЗМІ, зараз діють спецслужби США. Директор Національної розвідки, який координує роботу 17 американських спецслужб, збирає всю інформацію про коронавірус і надає її в розпорядження Білого дому. Секретними відомостями володіє не тільки ЦРУ, але також і розвідувальне управління медслужби ВС США (NCMI), яка підпорядковується американській військовій розвідці.

Щоб отримати інформацію про коронавірус, американські спецслужби використовують різні джерела: не тільки офіційну інформацію, ЗМІ, соцмережі, достовірні онлайн-джерела, але й знімки з супутників, прослуховування телефонів, інформацію агентів. Про те, що цікавить шпигунів в першу чергу, вони звичайно не розповідають.

Можна припустити, що на тлі пандемії коронавірусу в цетрі уваги США знаходяться Китай і Іран. Американські агенти серед керівництва Китаю або в системі охорони здоров’я Ірану можуть таємно постачати інформацію про заходи влади цих країн щодо подолання кризи, шляхи поширення вірусу або нерозголошувані масштаби епідемії. Особливо цікавлять американську розвідку телефонні розмови осіб з урядових кіл, в яких йдеться про коронавірус.

Для чого це потрібно спецслужбам ?

Розвідка та інші спецслужби не можуть зупинити поширення вірусу. Але вони можуть постачати важливу інформацію тим, від кого залежить прийняття стратегічних рішень. Таким чином можна краще відстежувати поширення захворювання, планувати заходи боротьби з ним всередині країни і за її межами, посилити безпеку.

І, звичайно, мова йде про те, щоб за допомогою цієї інформації розпізнати і оцінити ризики можливого економічного і політичного збитку. Це стосується і боротьби з кампаніями по поширенню дезінформації.

В принципі, спецслужби в ситуації нинішньої пандемії роблять те, що й завжди. Вони добувають інформацію, якої немає ні у кого іншого. Це особливо стосується таких країн, як Іран і Китай, офіційні дані яких не викликають особливої ​​довіри. Закриття державних кордонів, карантин та інші обмежувальні заходи, що вживаються зараз в США, Європі та Азії, ускладнюють поширення інформації. Добре функціонуючі спецслужби можуть допомогти в такій ситуації.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , , , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *