Перекладача Бундесверу засудили за розвідку на користь Ірану

Перекладач міноборони Німеччини протягом чотирьох років передавав військові таємниці ФРН представникам іранської розвідки, повідомляє німецький телеканал N-TV. За даними каналу, перекладачеві Абдул С. дали сім років позбавлення волі за державну зраду, також засуджена його дружина.

Передає ВЗГЛЯД.

Верховний суд міста Кобленц в землі Рейнланд-Пфальц засудив екс-співробітника бундесверу до шести років і десяти місяців позбавлення волі за шпигунство на користь Ірану. Суд визнав 51-річного Абдула С. винним у державній зраді «в особливо важкій формі». Також обвинувачення пред’явлено його дружині Азії С. — її засудили на 10 місяців умовно за співучасть в державній зраді.

Суд довів, що Абдул С. «шляхом зловживання своїм відповідальним становищем перекладача передавав державні таємниці військового характеру співробітникам іранської розвідки», а дружина його підтримувала.

Стверджується, що перекладач з кінця січня 2013 року до початку лютого 2017 року, щонайменше вісім разів зустрічався в різних європейських містах із зв’язковими іранських спецслужб і нібито передавав їм інформацію про військові плани розташування бундесверу, а також аналітичні викладки міноборони Німеччини.

За це Абдул С. нібито отримав винагороду в розмірі 34,5 тис. Євро. При цьому як мінімум з 2016 року його дружина була поінформована про діяльність чоловіка, а також допомагала йому в організації поїздок і бронюванні квитків.

У січні 2019 року Абдул С. був узятий під варту. На користь обох обвинувачених було враховано, що вони визнали свою провину. 

У лютому повідомлялося, що протягом 50 років ЦРУ США перехоплювало секретну інформацію більш ніж 120 країн за допомогою компанії Crypto AG в Швейцарії, яка виготовляла пристрої шифрування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *