Розвідка США шукає «точну інформацію» про коронавірус

Намагаючись скласти точну картину поширення коронавіруса нового типу (Covid-19) розвідка США виявила серйозні прогалини в своїй здатності оцінити епідеміологічну ситуацію в Китаї, Росії та Північної Кореї.

Передає транах EADaily з посиланням на Reuters та джерела в американській адміністрації.

Розвідслужби США також мають обмежене уявлення про наслідки пандемії в Ірані, хоча інформація про випадки зараження і смерті серед правлячої еліти цієї країни і звичайних громадян стає все більш доступною в ЗМІ, повідомили співрозмовники агентства.

Зазначені чотири країни відомі американським спецслужбам як «важкі мішені» через «жорсткий державний контролюь над інформацією» і «складность збору розвідданих в керівних колах навіть за звичайних умов».

Точна оцінка спалахів захворювання в цих країнах допомогла б США і міжнародному співтовариству обмежити людські та економічні втрати від Covid-19. Американська розвідка шукає не тільки точні цифри, але і «будь-які ознаки політичних наслідків того, як ці країни намагаються вирішити кризу».

«Ми хочемо мати якомога точніше уявлення про те, де знаходяться глобальні гарячі точки і де вони з’являються», – сказав Джеремі Конандайк, експерт аналітичного Центру глобального розвитку, який очолював Управління США по наданню допомоги у разі стихійних лих за кордоном в період з 2013 по 2017 рік. «Світ не позбудеться цієї штуки, поки ми не позбудемося неї всюди».

Розвідслужби США вперше почали повідомляти про коронавіруси в січні і попередили американських законодавців про епідемію в китайському місті Ухань, де хвороба з’явилася в кінці минулого року.

Управління директора Національної розвідки США, яке контролює 17 американських розвідувальних служб, відмовилося від коментарів.

Північна Корея стверджує, що у неї не було жодного випадку захворювання, незважаючи на те, що вона межує з Китаєм. Проте Пхеньян звернувся до міжнародних агентств з надання допомоги за наданням йому медичних масок і наборів для тестування.

Минулого тижня держсекретар США Майк Помпео послався на брак точної інформації про Росію і Ірані і звинуватив Китай в кампанії «дезінформації», яку Пекін заперечує.

Китай, який повідомив про більш ніж 81 000 хворих і понад 3 300 смертей, в останні дні говорить про відсутність нових випадків зараження всередині країни. Проте влада КНР як і раніше насторожено ставляться до мандрівників, які повертаються з-за кордону.

За словами одного з джерел Reuters, США вважають, що заяви китайської влади про відсутність нових випадків зараження «можуть частково бути правдою». При цьому американські спецслужби досі не вірять в те, що Китай взяв поширення коронавіруса під контроль.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , , , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *