Данська контррозвідка впіймала в себе 3 саудів, які збирали інформацію про іранців

Служба безпеки і розвідки Данії заарештувала трьох членів іранського сепаратистського руху за підозрою у розвідці на користь Саудівської Аравії в Данії.

Повідомляє Радіо Свобода.

Затримані членами групи «Арабський рух боротьби за звільнення Ахваза» (ASMLA), яка домагається відокремлення від Ірану провінції Хузестан. В Данії вони з 2012 по 2018 рік займалися розвідувальною діяльністю – збрали інформацію про людей в самій Данії і за кордоном, а потім передали цю її в саудівську розвідувальну службу.

“Це дуже серйозний випадок, коли Саудівська Аравія та Іран принесли своє суперництво у Данію. Це неприпустимо”, – заявив голова розвідслужби Данії Фінн Борх Андерсен.

За словами Андерсена, справа пов’язана з операцією поліції від 2018 року щодо ймовірної змови вбити одного або декількох супротивників іранського уряду.

Данська розвідка також зажадала заочного арешту співробітника іранської розвідки, якого вважають пов’язаним зі змовою. Під вартою в Данії у цій справі нині перебуває громадянин Норвегії іранського походження. Тегеран будь-який зв’язок з ним заперечує.

До слова, вище згаданий «Арабський рух боротьби за звільнення Ахваза» в Ірані є терористичною організацією, у той же час на Заході на нього зважають не більше, ніж на переслідувану владою Ірану політичною опозицією.

Щодо Данії, то там контррозвідка, як правило, закривала очі на протиборства інших спецслужб на своїй території. Головне, щоб не вербували громадян і заважали.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *