В Китаї військовослужбовців контролюватимуть через телефони

Китайська армія почала моніторинг гаджетів військовослужбовців за допомогою спеціального додатку. Мета такого заходу – запобігти поширенню небажаної інформації серед солдатів і офіцерів НВАК і контролювати рівень їхньої політичної лояльності. Міра націлена також на боротьбу зі шпигунством в рядах збройних сил країни.

Повідомляє Belvpo з посиланням на Global Times.

З цією метою, пише видання, особовому складу ЗС наказано завантажити на мобільні телефони спеціальну програму, розроблену в Пекіні компанією Zhizhangyi Technology. Згідно з проектом, встановлена на солдатських мобільних телефонах програма відразу ж виявлятиме чутливі слова і веб-сайти. Для запобігання впливу шкідливого контенту на військовослужбовців програма також зможе збирати інформацію про самих користувачів.

Накопичені дані, включаючи історію використання браузера, контакти і листування користувача, дозволяють аналізувати його поведінку, соціальне оточення й інтереси.

Крім аналізу соціального і психологічного образу окремого солдата, система дозволяє віднести його до групи високого ризику, яку, в свою чергу, можна піддати політичній обробці.

«Солдати можуть бути легко залучені в шкідливі онлайн-мережі, наприклад, що поширюють азартні ігри і порнографію. Політично некоректна інформація також може отруїти мозок військовослужбовців, що може мати серйозні наслідки », – розповів газеті старший фахівець з маркетингу компанії Чжоу Лін.

На даний момент, зазначив він, компанія вже співпрацює з більш ніж сотнею структур в сухопутних військах, ВМС і ВПС НВАК, а її ПО вже встановлено на більш ніж 500 тис. мобільних девайсів в ЗС.

«Ця аналітика допомагає армії застосувати запобіжні заходи і захистити солдатів від морального розкладання», – заявив Чжоу Лін.

За його словами, «неналежне використання мобільних телефонів в армії становить серйозну небезпеку, оскільки загрожує національній безпеці Китаю. Повинні бути використані спеціальні технології, щоб запобігти витоку інформації».

«Кожному в казармах в останні роки запропоновано встановити такий софт … Ми твердо підтримуємо подібні технології, оскільки служба в лавах збройних сил передбачає потрійну пильність в порівнянні з іншими областями, – сказав газеті неназваний військовий, який несе службу в північно-західному Синьцзян-Уйгурському автономному районі. Ті, хто ухиляється від установки подібного ПО, або намагаються його обійти, «піддаються покаранню», додав він. Наприклад, один солдат з його казарми був переведений на піврічний випробувальний період і оштрафований на 30 тис. Юанів ($ 4,4 тис. США), коли був викритий у використанні другого телефону без такого софта».

Раніше в 2016 році НВАК прийняла комплексне контррозвідувальний програмне забезпечення, яке могло встановлюватися на персональні мобільні пристрої в армії, щоб запобігти витоку військової інформації, про що повідомляла газета «Цзефанцзюнь бао». Ця армійська газета в 2017 році також попередила військовослужбовців не використовувати мобільний замовлення їжі і дистанційне визначення місцезнаходження при занятті спортом, що також може привести до витоку важливої ​​військової інформації.

Як зазначає газета, військовослужбовці виявляють стурбованість можливістю використання особистої інформації. Ці побоювання постарався розвіяти професор Університету національної оборони НВАК Лі Дагуан. На його думку, подібна ситуація «малоймовірна».

«Такі компанії тільки збирають дані і надають аналіз збройним силам. ЗС є єдиним власником цієї інформації, – сказав він газеті. До того ж в армії використовуються методи кодування, що робить замкнутими банки зберігання інформації, які нелегко розкрити».

Є цілий ряд прикладів успішного використання приватних компаній для забезпечення безпеки кіберпростору в армії і захисту оборонних даних, вважає професор дослідницького центру Університету національної оборони НВАК Лю Ліньюй. Про це він заявив на конференції в ході Тижня кібербезпеки в Китаї – 2018, що проходила в Ченду на цьому тижні. На конференції деякі експерти нарікали на те, що Китай досі покладається на імпортні технології для захисту свого кіберпростору.

«Коли доходить до базових технологій із захисту оборонної інформації, нам краще використовувати китайські технології. Тому ми повинні заохочувати участь приватних інститутів в цій сфері», – вважає Лю Ліньюй.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *