Голова бельгійської контррозвідки – російський агент?

Кілька тижнів тому Генеральна служба інформації і безпеки Бельгії (GISS) тимчасово відсторонила голову своєї контррозвідки через підозру в його роботі на російські спецслужби.

Повідомляє газета “День” з посиланням на Radio Poland та бельгійські спецслужби.

Його офіс був запечатаний, а сам голова спецслужби відправлений під домашній арешт.

Деякі видання також стверджують, що GISS проводить розслідування відносно ще одного офіцера, підозрюваного у співпраці з Росією, але, ймовірно, мова йде про одне й те ж особі.

Бельгійський офіцер підозрюється в тісних зв’язках з громадянином Сербії, який офіційно працює на сербську розвідку, а неофіційно – співпрацює з розвідкою РФ.

Якщо ця інформація підтвердиться, це буде найбільший шпигунський скандал в Європейському союзі за багато років. Бельгійська контррозвідка займає особливе місце в ЄС, оскільки бельгійці несуть відповідальність за безпеку і захист штаб-квартир ЄС і НАТО в Брюсселі.

Згідно з недавнім звітом Ради Європи, в Брюсселі в даний час працюють 250 китайських і 200 російських шпигунів. У минулому році глава австрійської контррозвідки публічно заявив, що Брюссель в даний замінив Відень, яка за часів холодної війни вважалася улюбленою ареною протистояння розвідок Сходу і Заходу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *