Главу палестинської розвідки намагалися вбити свої

Служба безпеки ПА затримала активістів Руху за національне визволення Палестини (ФАТХ), які готували замах на керівника розвідки Маджеда Фараджа.

Повідомляє Сursorinfo з посиланням на Walla.

Фарадж вважається потенційним кандидатом на місце голови одної з політичних партій Палестинській Автономії — ФАТХ — Абу-Мазена, і останнім часом його намагалися дискредитувати.

За звинуваченням у спробі замаху затримані соратники іншого високопоставленого чиновника ФАТХу Тауфіка Тіраві. У минулому він також займав посаду голови розвідки, але в 2008 році був призначений радником Абу-Мазена з питань безпеки.

Служба безпеки ПА викрила змову і конфіскувала зброю і вибухівку, що належала членам руху. Командир змовників зізнався, що він і його люди планували за допомогою цієї зброї підірвати автомобіль Фараджа. В ході підготовки нападу вони стежили за членами його сім’ї. Невідомо чи був причетний до замаху сам Тіраві.

У грудні минулого року палестинські ЗМІ повідомили, що глава розвідки Палестини Маджед Фарадж був причетний до переправлення єменських євреїв до Ізраїлю. Фараджа звинувачують в тому, що він контактував з ізраїльськими спецслужбами на прохання уряду США і допомагав переправляти в Ізраїль євреїв з Ємену з 2013 по 2017 рік.

Офіційно Палестинська Автономія виступає проти репатріації євреїв до Ізраїлю, але після погіршення ситуації в Ємені в 2013 році Ізраїль і США зробили кроки по вивезенню звідти єврейських сімей, і палестинська розвідка брала в цьому участь. Фарадж, як стверджується, забезпечував єменських євреїв підробленими палестинськими документами. З їх допомогою вони добиралися до Йорданії, а звідти – в США і Ізраїль.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *