В Швейцарії спіймали двох російських розвідників-сантехніків з дипломатичними паспортами

Швейцарські спецслужби в серпні 2019 року викрили в Давосі – місці проведення засідання Всесвітнього економічного форуму, який розпочавсяся 21 січня 2020 року – двох імовірних агентів російської розвідки.

Повідомляє Радіо Свобода з посиланням на швейцарське видання Tages-Anzeiger.

В серпні минулого року органи безпеки Швейцарії звернули увагу на двох росіян, які прибули в країну. Один із них заявив, що працює сантехніком. При цьому росіяни планували залишитися в Швейцарії на три тижні, але не змогли назвати конкретних планів. Все це викликало підозру у влади. Крім того, обидва мали при собі російські дипломатичні паспорти.

За даними джерел газети, росіяни в Давосі могли готувати операцію з прослуховування або хакерської атаки під час проведення ВЕФ у січні. Однак шпигунська діяльність росіян не була доведена і їх відпустили.

Reuters пише, що наявність у росіян дипломатичних паспортів підтвердили в місцевій поліції. Але водночас правоохоронці додали, що ніколи не ідентифікували цих двох росіян як сантехніків.

Пресаташе російського посольства в Берні заперечив повідомлення в ЗМІ, заявивши, що двоє акредитованих за межами Швейцарії росіян пройшли перевірку, після чого їх відпустили.

“Дипломатичні паспорти видають високопоставленим особам, а не робітникам. Я думаю, що це, мабуть, був дурний жарт”, – заявив представник посольства.

Відомий фінансист Вільям Браудер заявив, що ймовірною метою російських спецслужб, яким завадили швейцарські служби безпеки, був він. За словами Браудера, це пов’язано з його зусиллями, спрямованими на розслідування загибелі юриста Сергія Магнітського, звинуваченнями в адресу російської влади у його вбивстві і приховуванні злочину.

Браудер – колишній роботодавець російського юриста Сергія Магнітського, який загинув у російському СІЗО в 2009 році. Після його смерті бізнесмен був ініціатором ухвалення “акту Магнітського” – закону США, що вводить санкції проти людей, відповідальних за порушення прав людини в Росії.

Аналогічний закон ухвалений у Великій Британії і розглядається в Євросоюзі. У Росії фінансист Вільям Браудер заочно засуджений до дев’яти років ув’язнення за несплату податків. Сам він стверджуває, що його переслідують за розкриття в країні корупційних схем.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , , , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *