Агент французької розвідки продавав особисті дані в даркнеті

Агента французької внутрішньої розвідки (DGSI) звинуватили в продажі особистих даних в даркнеті.

Повідомляє RFI з посиланням на французьку газету La Parisien та агентство France-Presse.

За даними агентства France-Presse, 33-річний співробітник відомства, відомий під ніком Haurus продавав інформацію про місця перебування французів, копії техпаспортів, свідоцтв про народження та інших документів.

Послуги Haurus в даркнеті користувалися популярністю, а клієнти підкреслювали “високу якість” документів. Окрім особистих даних співробітник DGSI також пропунував підроблені посвідчення особи, права та чеки.

За пакет документів “початкового рівня”, необхідних для того, “щоб почати пригоди”, Haurus просив 500 євро. У нього входили французькі водійські права, посвідчення особи класу “Gold” і шість підроблених чеків. За інші послуги співробітник розвідки просив від 100 до 300 євро.

На продажу даних Haurus встиг заробити близько 50 тисяч євро. На гроші, отримані від діяльності в даркнеті, підозрюваний багато подорожував та знвмав дорогі готелі.

Як пише La Parisien, дані про місце знаходження телефонів, продані агентом, були використані для зведення рахунків між наркодилерами в Марселі. Як мінімум дві людини, відомості про місце перебування яких передав співробітник DGSI, були вбиті. Сам Haurus під час допиту заявив, що “не бажав нікому смерті”, а використання наданої ним конфіденційної інформації “його не стосувалося”.

Після проведення спеціальним загоном поліції “контрольної закупівлі” Haurus був затриманий у своєму кабінеті перед колегами 24 жовтня 2018 року, однак інформація про це з’явилася тільки зараз. Чоловік зізнався у продажу особистих даних і пояснив свої дії наявністю фінансових проблем.

Обвинувачений також заявив, що не хотів займатися крадіжкою даних постійно, проте не зумів зупинитися.

Після затримання агента розвідки помістили під варту, де він провів близько року. Потім користувача даркнета відпустили під судовий контроль. Вироку він чекає на свободі.

Tagged , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *