Чому прем’єр Латвії проти створення “супер-спецслужби”?

Прем’єр-міністр Латвії Кріш’яніс Каріньш виступив проти ініціативи Нової консервативної партії (НКП) по об’єднанню трьох спецслужб.

Передає Baltic News Network.

Зараз в Латвії діє три спецслужби, чиї повноваження багато в чому збігаються: Бюро із захисту Конституції (БЗК), Служба державної безпеки (СДБ), а також Служба військової розвідки і контррозвідки (СВРБ).

Бюро із захисту Конституції – невійськовий інститут державної безпеки Латвії, який здійснює прослуховування телефонних розмов, пошук шпигунів, вербування агентів за кордоном. Служба держбезпеки Латвії займається контррозвідувального діяльністю і забезпеченням внутрішньої безпеки, а про повноваження Служби військової розвідки і контррозвідки говорить її назва.

Нова консервативна партія виступила з пропозицією об’єднати спецслужби пояснюючи це тим, що в Латвії їх надто багато.

Прем’єр-міністр Латвії Кріш’яніс Каріньш виступив проти об’єднання зазначивши, що проти такої перспективи також виступають його партія “Нова Єдність”, інші члени коаліції і, можливо, навіть опозиція. За його словами, ці служби в своєму роді конкурують між собою, представляють різні думки, і це краще, ніж мати одну велику службу.

«Поки я буду прем’єром, я не допущу такої дестабілізації, і у нас буде три спеціальні служби», – сказав він.

Каріньш розповів, що це питання стало знову актуальним у зв’язку з дискусією про нову будівлю СДБ на вулиці Брівібас, де місцеві активісти хотіли б бачити парк. СДБ не готова відмовлятися від обраного місця, але у політиків є різні думки з цього приводу.

Він погодився, що було б краще, якби служба ще перед збором підписів за створення парку повідомила б суспільству, що там вже заплановано будівництво нової будівлі, але чому цього не сталося, прем’єр сказати не може. Виходить, що збір підписів був безглуздим, але суспільство тепер розчароване.

Tagged , , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *