Судан: армія придушила заколот спецслужб

Співробітники оперативного управління Служби загальної розвідки Судану в знак протесту проти рішення влади реформувати їхнє відомство влаштували заколот.

Передає BBC News Росії.

Повідомляється, що заколот в столиці Судану був організований співробітниками оперативного управління Служби загальної розвідки – приводом для нього стало невдоволення планами Військової ради, що прийшла до влади у квітні 2019 року після повалення президента Омара Башира, по розформуванню відомства.

Реформа мала утихомирити демонстрантів, які вимагали встановити в країні громадянський уряд і кардинально змінити роботу спецслужб.

Місцеві жители спостерігають за розвитком подій

Опір цьому рішенню вилився в перестрілку з силами військової поліції та зведення барикад на вулицях міста. До баз, де знаходяться заколотники, були спрямовані вантажівки з бійцями сил швидкого реагування та військова техніка. Повітряний простір над країною на п’ять годин було закрито.

За даними Франс-прес, в результаті стрілянини було поранено п’ять осіб, в тому числі 15-річний підліток і один військовий, 43 людини було арештовано. Свідки розповіли, що стрілянину було чутно неподалік двох баз оперативного управління Служби загальної розвідки.

За кілька годин заколот було придушено. На даний момент всі будівлі, що належать розвідувальним службам, перебувають під контролем армії.

За словами представників влади Судану, мова йде про спробу збройного заколоту. Також багато хто побоюється, що заколот – це спроба перешкодити встановленню політичної стабільності після повалення Башира.

“Будь-яка подібна акція вважається заколотом, – каже член Суверенної ради Судану (структура, до якої перейшли владні повноваження в країні в серпні минулого року) генерал-лейтенант Шамсельдін Кабаші. – Стрілянина у центрі міста – це повстання, залякування громадян і загроза політичному процесу”.

Фінансові вимоги заколотників було названо “Нелогічними і неприйнятними”.

Оперативне управління Служби зовнішньої розвідки влада Судану вирішила розформувати, а його співробітникам пропонується або служити в армії чи силах швидкого реагування, або покинути роботу. Йдеться про більш ніж 10 тисяч осіб.

За спробою заколоту, на думку представників влади, стоїть колишній керівник розвідслужб країни Салах Гош.

До речі, Служба зовнішньої розвідки, співробітники якої влаштували заколот, брала активну участь у придушенні масових протестів проти президента Башира, які спалахнули в грудні 2018 року і призвели до його відставки в квітні 2019-го.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Tagged , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *